Izjava o odgovornosti - molimo pročitati Rujan 05, 2010, 02:55:16
baza znanja baza kemikalija baza sinteza razno
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte. *

Pravila!
 Str: [1]
  Ispis  

  Pravila!
Autor Poruka
Omikron
-------------
Administrator
Full Member
*****
Postova: 141



Profil
« na: Srpanj 07, 2010, 01:13:52 »

Opća pravila aktivnosti i ponašanja na Amasci.net forumu

1. Rasprave o primjeni znanja u svrhe koje bi mogle naštetiti ljudima ili drugim živim bićima, ili pak tuđoj imovini, strogo su zabranjene. U ovu skupinu spadale bi rasprave o izradi eksplozivnih naprava, otrova, i drugih oblika kemijskog oružja.

2. Rasprave o samim eksplozivina kao tvarima, i pirotehničkim smjesama su dozvoljene, ali samo znanstveno istraživačkom kontekstu, dakle bez ikakvih tema koje bi mogle prekršiti prvo pravilo.

3. U podforumu "Kemikalije", u raspravama o kemikalijama i nabavi istih zabranjeno je javno navođenje poduzeća u kojoj je određena tvar kupljena. Navođenje vrste trgovine ili poduzeća je dozvoljeno, ali navođenje samog naziva poduzeća nije. Detaljnije podaci o pojedinim poduzećima mogu se slati preko privatnih poruku, na vašu vlastitu odgovornost i procjenu osobe kojoj te podatke šaljete. Ovaj forum je ovdje kako bi potencijalne zaljubljenike u znanost dublje zainteresirao i eventualno potaknuo na vlastito kreativno razmišljanje i djelovanje. Iako bi navođenje poduzeća mnogima olakšalo nabavu određenih tvari, dugoročno bi se to vjerojatno odrazilo negativno na amatere s obzirom na aktualnu kemofobiju u svijetu, pa tako i kod nas. To bi u konačnici nabavu kemikalija još više otežalo.

4. Podforum "Tržnica" nedostupna je očima javnosti, što znači da samo registrirani članovi mogu vidjeti sadržaj ovog dijela. Prilikom objavljivanja oglasa u podforumu "Tržnica" poželjno je priložiti sliku proizvoda koji se prodaje, zajedno sa cijenom. Ostali podaci su proizvoljni, ali poželjno je da bude navedeno čim više detalja koji bi mogli zanimati kupca.

5. U podforumu "Eksperimentalna kemija" poželjno je da sinteze i drugi postupci koji se koriste u kemiji, budu čim bolje dokumentirani. Ukoliko je moguće i ako mogu doprinijeti jasnoći same teme, fotografije i/ili video zapisi su također dobrodošli.

6. Na forumu se općenito potiče navođenje izvora pogotovo kad se radi o opisima sinteza i drugih postupaka koji se koriste u kemiji ili drugim grana znanosti. Ukoliko su informacije preuzete iz neke knjige, PDF dokumenta, nekog foruma ili nekog drugog izvora, poželjno je da se izvor navede, zajedno sa linkom ukoliko se radi o sadržaju dostupnom putem interneta.

7. Kršenja pravila većinom će rezultirati opomenom i editom problematičnog posta. Korisnik koji pretjerano često krši pravila, pogotovo ona važnija (pravilo 1,2 i 3) dobiva ban. Administrator zadržava pravo osobne procjene koliko točno je "pretjerano često".

8. Spamerski profili bit će obrisani bez opemene istog trenutka kad budu opaženi. Jedno je doći reklamirati forum ili site srodne tematike, ali drugo je automatizirano zasipavanje nevezanih foruma u potrazi i nadi za kojim backlinkom, i to naravno u kontekstu tematika tipa "USA lawyer", "best UK dentists", "revolutionary new hair loss product". Tome nema mjesta na ovom forumu.

« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2010, 12:02:50 od Omikron » Evidentirano

 Str: [1]
  Ispis  
 

Skoči na: